Aktualny status
Nie zapisano
Cena
599,00 zł

Kompleksowy kurs probiotykoterapii klinicznej to specjalistyczny kurs, który wprowadzi Cię w tajniki probiotykoterapii. Niezależnie od tego, na jakim etapie teraz jesteś, po ukończeniu kursu zdobędziesz wiedzę opartą o najnowsze wytyczne oraz doświadczenie autorek kursu. 

Popularność probiotyków rośnie z roku na rok, a rynek suplementów probiotycznych jest przepełniony preparatami, które mogą być nie tylko nieskuteczne, ale i szkodliwe. O probiotykach krąży również coraz więcej mitów, które są od wielu lat powtarzane w social mediach. W kursie postawiłyśmy na pokazanie wytycznych suplementacji zatwierdzone przez organizacje ekspercie zarówno polskie, jak również światowe. Jako zespół naukowców mamy również duże doświadczenie w prowadzeniu badań klinicznych, w tym również tych dotyczących mikrobiomu oraz bariery jelitowej. Zebrałyśmy nasze dotychczasowe doświadczenia, wytycznej, najnowsze badania, oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania.

Kurs prowadzą dla Was:

  1. prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Karolina Skonieczna-Żydecka  
  2. dr hab. n. med. i n. o. zdr. Dominika Maciejewska-Markiewicz 
  3. dr n. med. i n. o zdr. Maja Czerwińska-Rogowska 

Dr n. med. i n. o zdr. dietetyk kliniczny Maja Czerwińska – od wielu lat zajmuje się pacjentami onkologicznymi, żywieniem dojelitowym i żywieniem klinicznym. Swoją wiedzę zdobywała i pogłębiała na licznych polskich i międzynarodowych kursach i konferencjach. Była prelegentem m.in. na konferencji w Nowym Jorku i Singapurze. Od wielu lat pracuje w szpitalnym zespole żywieniowym, dzięki czemu ma doświadczenie w pracy z pacjentami onkologicznymi w każdym stadium choroby.

Dr hab. n. med. i n. zdr. Dominika Maciejewska-Markiewicz – jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Żywienia Człowieka i Metabolomiki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, W swojej pracy porusza głównie zagadnienia związane z bioaktywnymi związkami meabolicznymi oraz szeroko pojętym tematem bariery jelitowej. Współtworzyła wiele badań klinicznych  związanych z analizą zmian biochemicznych w chorobach dietozależnych i mikrobiomie jelitowym. Jest autorką wielu publikacji naukowych i podręczników akademickich z zakresu żywienia człowieka i metabolizmu. Była   kierownikiem grantu przyznanego przez Narodowe Centrum Nauki mającego na celu poszukiwanie lipidowych markerów stłuszczenia wątroby. Znajdziecie ją również na blogu Metabolika, gdzie porusza ważne zagadnienie związane z mikrobiomem, probiotykoterapią oraz suplementacją. 

prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Karolina Skonieczna-Żydecka – Zakład Badań Biochemicznych Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Specjalistka Mikrobiologii Żywności i Biotechnologii Przemysłowej, nauczycielka akademicka i badaczka. Kierownik Zakładu Badań Biochemicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM w Szczecinie. Zainteresowania naukowe i kliniczne to m.in.: zaburzenia kompozycji mikrobioty jelitowej i wpływ tych zmian na funkcjonowanie neuropsychiatryczne oraz inne manifestacje kliniczne, biologiczne uwarunkowania przepuszczalności jelitowej, a także farmakomikrobiomika. Kierownik zadania w grancie Unii Europejskiej pn. IMMIDIATE (Imminent Disease Prediction and Prevention at the Environment Host Interface); zespół badający wpływ suplementacji pasteryzowaną Akkermansia muciniphila Muc T na objawy somatyczne i psychiczne stresu u czynnych pracowników ochrony zdrowia.

Zawartość kursu

Wstęp do probiotykoterapii
Probiotykoterapia wieku dziecięcego
Probiotykoterapia w zaburzeniach gastroenterologicznych
Psychobiotyki - probiotyki i oś jelito-mózg
Probiotyki w schorzeniach metabolicznych (choroby tarczycy, otyłość, cukrzyca, NAFLD)
Probiotyki w SIBO
Probiotyki w schorzeniach kobiet (endometrioza, niepłodność, ciążą, PCOS, osteoporoza)
Probiotyki w stanach trudnych
Probiotyki w sporcie
Akkermansia muciniphila
Maślan
Interakcje lek-mikrobiota
Probiotykoterapia dla skóry